Navigácia

 • Gymnázium navštívili pedagógovia partnerského gymnázia z Tišnova

  Dňa 18. 11. 2016 do nášho mesta a na pôdu našej školy zavítali na partnerské stretnutie pedagógovia nášho partnerského gymnázia Gymnázia Tišnov. Je to prvá návšteva pedagógov  z gymnázia v Tišnove na pôde našej školy. 
  Naše partnerstvo s Gymnáziom Tišnov trvá už trvá 9 rokov. Počas neho naši žiaci a žiaci nášho partnera mali možnosť počas vzájomných výmen  spoznať mesto Tišnov,  mesto Sereď, rodiny, v ktorých boli žiaci ubytovaní a k tomu mnoho zaujímavých kultúrnych pamiatok či prírodných scenérií. 
  Počas pracovného stretnutia sme kolegom predstavili priestory školy, diskutovali o problematike školstva v oboch krajinách, vymenili si vzájomné skúsenosti z praxe (maturitná skúška), dohodli sme sa na podobe našej ďalšej spolupráce - v nasledujúcom školskom roku plánujeme zrealizovať vzájomné študentské výmeny.
  Súčasťou programu bola aj  návšteva Múzea Holokaustu a exkurzia v pražiarni kávy Veronia. 

  Za finančnú podporu akcie ďakujeme Mestu Sereď a Rodičovskému združeniu.

  fotogaléria

  foto a komentár: Karin Macháčová,koordinátor partnestva
  23.11.2016 16:30 | viac »
 • Na pracovnej návšteve v Tišnove

  Prijali sme pozvanie od nášho partnera Gymnázia Tišnov a v piatok 22. 04. 2016 autobusom kolektív pedagógov Gymnázia Vojtecha Mihálika Sereď vycestoval do Tišnova na pracovné stretnutie.

  Program návštevy bol bohatý – mali sme priestor na stretnutie s vedením školy, PhDr. Barbora Holubová a RNDr. Marie Trtílková, zástupkyne riaditeľa školy s nami diskutovali o školskom vzdelávacom programe,  o aktivitách a výsledkoch školy a predstavili nám interiér i exteriér školy.
  Súčasťou návštevy bol aj volejbalový zápas medzi pedagógmi oboch škôl. Členom volejbalového tímu bol aj p. riaditeľ Mgr. Karel Švábenský, ktorého energia a charizma dodali celkovému priebehu zápasu dynamiku a napätie  a skvelé publikum a výborná atmosféra podporili športový výkon na oboch stranách ihriska.
  Slnečné počasie nám po skončení športového zápolenia v sprievode p. Holubovej doprialo  krátku prechádzku mestom. Vzácne budovy a námestie s fontánou upozornia na svoje čaro každého návštevníka. Popoludní sme sa presunuli do Kláštora Porta coeli v Předklášteří, ktorého prehliadka bola  príjemným kultúrnym zážitkom s nádychom histórie.

  Na záver dňa sme si do programu doplnili návštevu divadla Husa na provázku v Brne, konkrétne predstavenie Amadeus s hlavnými predstaviteľmi Miroslavom a Martinom Donutilovými. Vynikajúca bodka za  príjemným a na podnety a zážitky plným pracovným dňom. ĎAKUJEME!        

  Karin Macháčová

  fotogaléria (foto: Martin Cesnek)

  Po návrate:

  Katarína ValábkováVýlet do partnerského Tišňova som vnímala v dvoch rovinách: ako zaujímavú skúsenosť so školstvom susedného Česka, ako inšpiráciu pre profesionálnu prácu, ale tiež ako úspešný teambuilding nášho profesorského zboru. Najviac sa mi páčila uvoľnená, priateľská atmosféra, milé privítanie u českých partnerov, ale aj výborné večerné divadelné predstavenie Amadeus v brnenskom divadle Husa na provázku s Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe.

  Mariana Straková: Návšteva nášho partnerského Gymnázia v Tišnove bola pre mňa – učiteľku biológie a chémie, veľmi inšpiratívna. Biologické a najmä chemické laboratórium mi doslova “vyrazili dych”. Hlboko sa skláňam pred Pánom (tu musí byť veľké P J) učiteľom chémie! Udržiavať laboratórium v takomto stave vyžaduje desiatky možno stovky hodín práce!
  Ďakujem za krásny deň, ktorý som mohla stráviť s príjemnými ľuďmi. Všetkým želám, aby radosť z vykonávania nášho povolania prekryla všetky starosti, ktoré so sebou prináša. Teším sa na stretnutie u nás.

  Zuzana Šupová: Príjemné privítanie pani Barborky, pani zástupkyne i pána riaditeľa vytvorilo milú priateľskú atmosféru. Veľmi si vážim, že si našli čas na výmenu odborných skúseností, na prehliadku školy, na volejbalový zápas. Najviac však ďakujem pani Barborke za program, za ochotu i za  prehliadku mesta a kláštora- a to všetko s úsmevom na tvári.
  Teším sa na ďalšie stretnutie.

  Zuzana Hlavatá: Výlet do Tišnova bol perfektne vymyslený, naplánovaný a zorganizovaný. Všetko len chválim: Tišnováci boli milí a srdeční, Porta coeli je zaujímavé výletné miesto, dýcha históriou. Večerné divadelné predstavenie v Brne bolo pre mňa silným zážitkom a bolo skvelou bodkou za výletom. Jednoducho - bol to skvelý deň!

  Bohdana Renáčová: Moje dojmy a zážitky z cesty i pobytu v Tišňove sú viac ako pozitívne. Od srdečného, bezprostredného a priateľského prijatia v partnerskom Gymnáziu, cez pôsobivú prehliadku a výklad sprievodkyne v kláštore Porta Coeli až po nevídané predstavenie a výnimočné výkony v divadelno-hudobnej hre Amadeus, poňatej ako pocta režisérovi Milošovi Formanovi. Všetky momenty si u mňa zaslúžia "výbornú" a neviem sa dočkať ďalšieho spoločného podujatia.

  21.11.2016 18:11 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď
  Kostolná 119/8
  92601 Sereď
 • 031 7893751 riaditeľka
  031 7893752 kancelária
  fax:031 7893752

Fotogaléria