• 2% pre Rodičovské združenie pri GVMS

Vážení rodičia,

iste viete, že zákon Vám umožňuje darovať 2 % z daní vašich príjmov, neziskovým organizáciám.

Rodičovské združenie pri GVMS sa uchádza aj tento rok o získanie týchto prostriedkov.

Čo zabezpečíme z vyzbieraných peňazí?

• Vybavenie na kvalitnejšie a zaujímavejšie vzdelávanie Vašich detí,
          • aktivity vzdelávacie, ale aj spoločenské, ktoré vytvárajú medzi žiakmi, rodičmi a učiteľmi pocit spolupatričnosti a vzájomného prepojenia. Aktivity, ktoré podporujú priateľskú atmosféru na našej škole.

Preto, ak sa rozhodnete prispieť 2 % zaplatenej dane práve našej škole, v mene všetkých detí Vám ďakujeme!

Čo pre to urobiť?

• Do 15. februára 2024 požiadajte zamestnávateľa o zúčtovanie dane a vystavenie potvrdenia o zaplatení dane,
          • vyplňte Vyhlásenie a najneskôr do 30. apríla 2024 vaše 2 % poukážte prijímateľovi.

V prílohe nájdete tlačivá - Potvrdenie o zaplatení dane z prímov a Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.

!!!  POZOR  ZMENA pri darovaní konkrétnej triede !!!

V prípade poukázania darovaných 2 % pre konkrétnu triedu je POTREBNÉ v tlačive VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby,  krížikom X zaznačiť - súhlasím so zaslaním údajov (meno, priezvisko a trvalý pobyt), mnou určenému prijímateľovi podielu zaplatenej dane uvedenému v II. oddiele podľa § 50 ods. 8 zákona.

Kópie podaných tlačív, označené triedou, ktorej 2 % darujete, následne odovzdajte triednemu učiteľovi, ktorý ich odovzdá predsedníčke RZ.

Pri tomto postupe, RZ v januári nasledujúceho roka obdrží od finančnej správy dokument Oznámenie, teda údaje daňovníkov, ktorí v kalendárnom roku poukázali podiel zaplatenej dane.

Po kontrole zoznamu a tlačív, ktoré boli Vami odovzdané, budú požadované finančné prostriedky vyplatené triedam, a to v sume, ktorá jej bude reálne zodpovedať.

Prostriedky pre účely úhrady stužkových slávností je možné vyberať v ročníkoch sexta a septima,  pri štúdiu na osemročnom gymnáziu, resp. v druhom a treťom ročníku štúdia, pri štvorročnom gymnáziu.

Vopred ďakujeme za Vašu podporu.

Štefaneková Stanislava

predsedníčka RR RZ