Navigácia

• V dňoch 1. 12. - 12. 12. 2016 študentka Gymnázia Alica Ištoková reprezentovala našu školu aj Slovensko na 13. ročníku Medzinárodnej olympiády mladých vedcov (IJSO) na Bali. Súťaž je určená pre žiakov – mladých vedcov do 15 rokov. Zúčastnilo sa jej 276 študentov zo 48 krajín sveta. Súťažilo sa v riešení teoretických, testových a experimentálnych úloh z fyziky, chémie a biológie. Aj tento rok sme sa dočkali krásneho výsledku. Alicke sa podarilo dosiahnuť nadpriemerné výsledky spomedzi tých najšikovnejších žiakov celého sveta a získať bronzovú medailu. Organizácia podujatia bola ukážková, krásne ubytovanie a bohatý kultúrny program spríjemnil pobyt študentov na Bali. Slávnostný záverečný ceremoniál si prišiel pozrieť aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Indonézii Michal Slivovič. Počas spoznávania Bali študenti okrem iného videli vodopády, sopku, na kávových plantážach sa učili o príprave kávy a korenín a pozreli si aj terasovité ryžové polia.
    Alicke k úspechu srdečne blahoželáme a držíme palce pri ďalšej reprezentácii školy :)
    M. Straková

IJSO_2016.pdf
    16.12.2016 21:34 | viac »
  • V dňoch 19. - 21. septembra 2016 sa v Bratislave konalo druhé kolo výberu na IJSO. Z prvého kola výberu, ktoré sa konalo v máji,  postúpilo 7 študentov – medzi nimi aj naša študentka Alica Ištoková (kvinta).
    Študenti absolvovali náročný maratón riešenia teoretických úloh, testovania a laboratórnych experimentov z chémie, biológie a fyziky.
    Alicke sa v silnej konkurencii podarilo obhájiť 3. miesto z prvého kola výberu. Tým sa nominovala do trojčlennej výpravy študentov, ktorí budú reprezentovať Slovensko a naše Gymnázium na medzinárodnej olympiáde, ktorá sa uskutoční v decembri na ostrove Bali.
    K dosiahnutému výsledku Alicke blahoželám a želám veľa úspechov pri ďalšej reprezentácii školy :)
    M. Straková
    27.09.2016 17:52 | viac »

• V posledných dňoch sme absolvovali maratón okresného a krajských kôl biologickej olympiády kategórií A, B a C.
    Tu sú výsledky:
    Krajské kolo kategória A: (22 súťažiacich)
    1. miesto     Katarína Straková (oktáva)            ÚR
    2. miesto     David Scherhaufer  (IV.A)              ÚR
    3. miesto     Samuel Polednák  (III.A)               ÚR

Tento úspech nás všetkých poriadne zaskočil (z krajského kola sme si urobili „školské“ J) a zároveň nesmierne milo prekvapil!
    Katka s Davidom postupujú do celoštátneho kola.

Krajské kolo kategória B: (23 súťažiacich)
    6. miesto     Nina Šuláková  (sexta)                   ÚR
    Okresné kolo kategória C: (14 súťažiacich)
    2. miesto     Alica Ištoková (kvarta)                   ÚR
    Krajské kolo kategória C: (25 súťažiacich)
    1. miesto     Alica Ištoková (kvarta)                   ÚR

Súťažiacim blahoželám, srdečne ďakujem za príkladnú reprezentáciu školy a želám veľa ďalších úspechov!
    M. Straková
    22.03.2016 19:54 | viac »
  • V dňoch 3. – 6. 3. 2016 sa na Fakulte prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej  Bystrici konalo celoštátne kolo 52. ročníka Chemickej olympiády. Trnavský kraj reprezentovala trojica študentov, medzi nimi bol aj náš študent David Scherhaufer. Tak ako v krajskom kole, ani tentokrát David nesklamal a podarilo sa mu získať titul úspešný riešiteľ. Navyše postúpil do výberu na Medzinárodnú chemickú olympiádu, ktorá sa tento rok uskutoční na University of Karachi  v Pakistane.
    Davidovi zo srdca blahoželám k dosiahnutému úspechu, ďakujem za vzornú reprezentáciu školy a želám mu veľa ďalších úspechov pri dosahovaní svojich snov :)
    M. Straková

• Dňa  3.2.2016 sa na ZŠ Štefánikovej v Galante uskutočnilo obvodné kolo BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY kat. C
    Do súťaže pozvali 14 žiakov z okresu. Našu školu úspešne reprezentovali:
    Alica Ištoková (kvarta) – 2. miesto – postupuje do krajského kola
    Róbert Šumšala (kvarta) – 5. miesto
    Eva Ďuricová (tercia) – 6. miesto
    Našim žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu. Alicke držíme palce, aby sa jej podarilo obhájiť výborné umiestnenie aj v krajskom kole.
    M. Straková a Z. Hlavatá
    15.02.2016 20:28 | viac »

• V dňoch  27. – 28. januára 2016 sa na Pedagogickej  fakulte Trnavskej univerzity v Trnave konalo krajské kolo CHEMICKEJ OLYMIÁDY kategórie A.
    Do súťaže bolo pozvaných 19 študentov, zúčastnilo sa 15, ale len 3 sa stali úspešnými riešiteľmi. Našu školu reprezentoval David Scherhaufer, ktorý naplnil očakávania a umiestnil sa na 2. mieste. Tým si zabezpečil postup do celoštátneho kola.
    Srdečne blahoželám a želám veľa úspechov pri ďalšej reprezentácii školy
    M. Straková
    15.02.2016 20:27 | viac »
  • EXPERTi  z GVMS zabodovali

Naši študenti sa v decembri zúčastnili celoslovenskej súťaže Expert a v konkurencii 9210 žiakov zo 419 škôl obsadili popredné miesta. Až 20 zo 42 zúčastnených z našej školy získalo titul Top Expert pre najlepších v každej kategórii.
     Zablahoželajme všetkým, ale najmä Róbertovi Šumšalovi z kvarty, ktorý obsadil 4. miesto v téme Tajomstvá prírody a Timkovi Tabačkovi zo sekundy, ktorý bol na 2. mieste z Tajomstiev prírody, na 10. mieste  z Anglického jazyka a celkovo obsadil 6. miesto.
    Súťaž Expert umožňuje vyniknúť žiakom vo viacerých predmetoch a ukázať, koľko vedomostí sa v nich skrýva. Určite sa naša škola zúčastní aj budúci rok.
    A. Tabačková

• V stredu dňa 10.2.2016 sa traja naši študenti zúčastnili Krajského kola Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo na SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave. Hoci nám počasie  neprialo a celý deň bol chladný a pochmúrny, Nancy Nguyenová, Diana Zerrouk a Adam Magyar nestratili optimizmus a využili svoj výnimočný jazykový potenciál spolu s ďalšími 58 študentami z celého Trnavského kraja naplno. Vo svojich kategóriách si vybojovali nasledovné umiestnenie:

Diana Zerrouk z kvarty v kategórii 1C obsadila 3.miesto, Adam Magyar v kategórii 2A taktiež 3.miesto a Nancy Nguyenová obsadila v kategórii anglofónnych študentov pekné 5.miesto. Pre Adama a Nancy to bola ich prvá súťažná skúsenosť, a hneď úspešná. Všetkým trom súťažiacim blahoželáme k dosiahnutým úspechom a želáme veľa šťastia a ďalších úspechov pri rozvoji jazykových zručností.

Mgr. Bohdana Renáčová

10.02.2016 22:34 | viac »

• V dňoch 30. 11. - 12. 12. 2015 študent nášho Gymnázia Adam Straka reprezentoval v kórejskom Daegu našu školu aj Slovensko na 12. ročníku Medzinárodnej olympiády mladých vedcov (IJSO). Súťaže sa zúčastnilo 256 študentov zo 46 krajín sveta. Po náročnom maratóne teoretických, testových a experimentálnych úloh z fyziky, chémie a biológie sme sa dočkali krásneho výsledku. Adamovi sa podarilo dosiahnuť nadpriemerné výsledky spomedzi tých najšikovnejších žiakov celého sveta a získať bronzovú medailu.
    Adamovi k úspechu srdečne blahoželáme a držíme palce pri ďalšej reprezentácii školy J.

M. Straková
    15.12.2015 18:13 | viac »
  • Úspešní riešitelia informatickej súťaže IBOBOR

V dňoch 9. - 13. novembra 2015 prebiehala aj na našej škole celoslovenská súťaž  IBOBOR:

20.11.2015 06:57 | viac »
  • Úspech v celoštátnom kole výberu na IJSO (Olympiáda mladých vedcov)

V dňoch 14. - 16. septembra 2015 sa v Bratislave konalo druhé kolo výberu na IJSO. Z prvého kola výberu do druhého kola postúpilo 7 študentov – medzi nimi aj naši dvaja študenti Alica Ištoková (kvarta) a Adam Straka (kvinta).

Študenti absolvovali náročný maratón riešenia teoretických úloh, testovania a laboratórnych prác z fyziky, chémie a biológie.

Adamovi sa v silnej konkurencii podarilo obsadiť 2. miesto, čím sa nominoval do trojčlennej výpravy študentov, ktorí budú reprezentovať Slovensko a naše Gymnázium na medzinárodnej olympiáde, ktorá sa uskutoční v decembri v Južnej Kórei. Alicke sa aj napriek tomu, že jej súperi boli o rok starší, podarilo zlepšiť svoj výkon z predchádzajúceho kola, bohužiaľ na postup to tento rok nestačilo, ale vek jej dovoľuje súťažiť aj budúci rok.

K dosiahnutým výsledkom blahoželám a želám veľa úspechov pri ďalšej reprezentácii školy.