Dňa 8. júna sme sa my – tretiaci a sexta zúčastnili exkurzie v Brne. Náplňou exkurzie bola návšteva brnenského planetária a múzea Anthropos.
V areáli planetária sa nachádzali rôzne zaujímavé atrakcie. Zúčastnili sme sa programu „Cesta za miliardou hvězd“ a spoznali súhvezdia nočnej oblohy. Následne nám bol premietnutý rovnomenný dokument o hviezdach. Svoje poznatky sme si preskúšali prostredníctvom pracovného hárku.
Anthropos je múzeum venované len človeku a jeho vývinu. V jednotlivých poschodiach sme mohli vidieť repliky vzácnych venuší, unikátne kostrové exempláre a výjavy z dôb pradávnych. Vo svojom výklade nás sprievodca oboznámil nielen o vývoji človeka, ale aj o vývoji samotného múzea.
Domov sme sa vrátili v poriadku, i keď sa nám v planetáriu trochu zamotali hlavy a v Anthropose zapotili dlane. Ďakujeme pánovi profesorovi Vodenovi a pani profesorke Hlavatej za organizáciu tohto skvelého dňa. Exkurzia nás obohatila o nové informácie a tešíme sa na ďalšie podobné dobrodružstvá.
Michaela Gálová, 3.B



