V prvý marcový deň sa vo svojej bývalej škole – na Gymnáziu Vojtecha Mihálika - zastavil seredský primátor pán Ing. Martin Tomčányi. Usporiadali sme totiž „tlačovú besedu“, na ktorej sa v role novinárov zúčastnili žiaci 3.A, septimy, kvinty a tím časopisu Mihalnica. Samozrejme, že na žiadnej tlačovej besede nesmie chýbať moderátor. Túto funkciu si zobral na starosť, a určite aj radosť, Filip Tóth zo septimy.
Aj napriek počiatočnej ostýchavosti sme sa vďaka dobrému moderátorovi a príjemnému vystupovaniu pána primátora odhodlali položiť množstvo otázok. V diskusii ďalej zazneli otázky na voľnočasové aktivity mladých, cyklotrasu, ihriská, kaštieľ, amfiteáter, problémy s niektorými architektonickými „skvostmi“ Serede ( hotel Hutník, budova bývalého Milexu... ), ale i otázky o známkach pána primátora počas štúdia na GVMS alebo dokonca na výšku jeho platu. I keď šlo o možno až trocha „prismelé“ otázky, pán Tomčányi nemal problém otvorene odpovedať. Rozoberali sa rôzne ďalšie témy - od nášho gymnázia, až po okolie mesta, vstup Amazonu a budúce zámery mesta. Primátor nám ukázal, ktoré projekty sa mu už podarilo uskutočniť a ktoré sú ešte v pláne.
Celkovo boli na besedu, jej otvorenú, takmer neformálnu atmosféru, pozitívne ohlasy. Primátor mesta sa snažil odpovedať na naše otázky úprimne a pravdivo, čo oceňujeme.
Ďakujeme za návštevu a dúfame, že nebola posledná.
redakcia časopisu Mihalnica





