• Chemická olympiáda kat. D.

27. 3. 2022

Dňa 11. 2. 2022 sa uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády kat. D. Zúčastnilo sa ho 6 žiakov tercie a kvarty. Piati sa stali úspešnými riešiteľmi.

Školskému kolu predchádzalo prípravné domáce kolo, ktorého úlohy museli žiaci vyriešiť samostatne.

Víťazmi školského kola sa stali:

1. Borkovičová Ema (kvarta)
            2. Stanko Lukas (kvarta)
            3. Matušica Marcel (tercia)

Ďalší úspešní riešitelia: Vagunda Matúš (kvarta), Šimulčík Marek (tercia).

Ema s Lukasom postúpili do okresného kola, ktoré sa tentokrát nekonalo v Galante, ale v Dunajskej Strede v piatok 25. 3. 2022.

Naši žiaci boli mimoriadne úspešní a v konkurencii 13 žiakov obsadili s výrazným bodovým odstupom obidve postupové miesta do krajského kola! Tak sa nám 5 hodinové cestovanie s prestupmi predsa len oplatilo :-)

Víťazmi okresného kola sa stali:

Borkovičová Ema (kvarta) – 1. miesto

Stanko Lukas (kvarta) – 2. miesto

Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom, že venovali svoj čas riešeniu úloh chemickej olympiády. Emke a Lukasovi držíme palce, aby sa im aj v krajskom kole podarilo zopakovať svoj úžasný výkon a krásne reprezentovať našu školu.

M. Straková a K. Herzogová

Výsledkovú listinu si môžete pozrieť TU

Do fotogalérie bol pridaný nový album CHO_kat.D.

• Biologická olympiáda kat. C.

27. 3. 2022

Dňa 10. 2. 2022 sa online formou uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kat. C., ktorého za zúčastnilo 12 žiakov.

Obaja naši zúčastnení žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi.

Lukas Stanko (kvarta) – 2. miesto

Lenka Dúdiková (tercia) – 5. miesto

Krajské kolo biologickej olympiády kat. C.

Lukas postúpil do krajského kola, ktoré sa konalo 18. 3. 2022 tiež online formou. Zúčastnilo sa ho 15 žiakov. Lukas podal pri riešení náročných úloh úžasný výkon a zvíťazil!

Lukas Stanko (kvarta) – 1. miesto

Ďakujeme Lukasovi a Lenke za krásnu reprezentáciu našej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album BiO_kat.C.

• Biologická olympiáda kat. A.

27. 3. 2022

Dňa 15.2.2022 sa prezenčnou formou uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády kat. A.

Zúčastnilo sa ho 18 žiakov prírodovedného modulu. 12 zúčastnení študenti sa stali úspešnými riešiteľmi.

Riešili náročné úlohy, pri ktorých využili svoje vedomosti, ktoré získali počas hodín biológie, ale aj samoštúdiom, ktoré je pri riešení prírodovedných olympiád nevyhnutné.

Víťazmi školského kola sa stali:

1. Lukáš Havriľák (IV.A)
            2. Tatiana Repčíková (IV.A)
            3. Lucia Kováčová (oktáva)

Prví dvaja postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo 23. 3. 2022. Zúčastnilo sa ho až 19 študentov.

Obaja naši študenti sa stali úspešnými riešiteľmi a Lukášovi sa podarilo v silnej konkurencii získať krásne 2. miesto!

Lukáš Havriľák (IV.A) – 2. miesto

Tatiana Repčíková (IV.A) – 12. miesto

Ďakujeme našim študentom, že sa zapojili do mimoškolskej aktivity a úspešne reprezentovali našu školu. Lukáš postupuje do celoštátneho kola.  Držíme palce, aby sa mu i v tomto kole podarilo získať status úspešného riešiteľa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album BiO_kat.A.

• Akcia pre dievčatá, stredoškoláčky - GIRL'S DAY 2022

27. 3. 2022

Girl’s Day je slovenskou verziou svetových osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT a každoročne sa koná vždy štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci. Jeho hlavným cieľom je predstaviť dievčatám vo veku 15-19 rokov možnosti, ktoré im ponúka štúdium a práca v tomto sektore.

Aj tento rok, vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu, organizátori pripravili podujatie online, formou živého vysielania  Aj Ty v IT Girl´s Day štúdia, dopĺňaného krátkymi videami, interaktívnymi vstupmi, diskusiou a tiež možnosťou pre dievčatá vyhrať zaujímavé ceny.

Popri tom sa stredoškoláčky dozvedia množstvo informácií z pozadia IT firiem, aj osobné skúsenosti žien a dievčat, ktoré už v IT pracujú alebo ho študujú (bližšie info  https://girlsday.sk), program: 10:00 - 12:30

Od vzniku podujatia sa do neho zapojilo viac ako 6 400 dievčat na celom Slovensku.

Pre lepšiu predstavivosť, o aký typ podujatia sa jedná, vám posielame záznam z minulého ročníka, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://girlsday.sk/program/. Zúčastnilo sa ho takmer 900 stredoškoláčok.

Na uvedenú akciu je potrebné sa regitrovať. Registrácia začína 01.04.2022.
            Milé naše študentky, využite túto príležitosť a v prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať.

Karin Macháčová, koordinátor informatizácie

• Skvelá vec sa spoločne podarila!

16. 3. 2022

V týždni od 7.3. do 11.3.2022 sme zorganizovali zbierku školských potrieb pre deti z Ukrajiny, ktoré nastupujú do škôl na Slovensku. Dňa 15.3.2022 boli pomôcky odovzdané Farskej charite v Seredi, kde na ňu už netrpezlivo čakali, pretože práve tieto komodity veľmi chýbali.

Niektorým deťom boli odovzdané pomôcky osobne, čo vyčarilo  úsmev na ich tvári. Ako prejav svojej vďačnosti namaľovali obrázky. Patria všetkým, ktorí na zbierke participovali. Ďakujem.

Z. Šupová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Skvelá vec sa spoločne podarila!.

Zbierka