• Filip Stranovský opäť úspešne reprezentoval našu školu a postupuje do celoštátneho kola!

30. 1. 2023

Prírodovedné olympiády po školských kolách minulý týždeň pokračovali krajským kolom Chemickej olympiády kategórie A, ktorá je určená pre žiakov 3. a 4. ročníka a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Našu školu zastupoval Filip Stranovský (septima).

Súťaž sa konala v priestoroch Pedagogickej fakulty TU počas 2 dní a zúčastnilo sa jej 8 študentov z gymnázií trnavského kraja, 1 však počas súťaže odstúpil. Prvý deň súťaže sa konal náročný maratón v riešení praktických úloh z anorganickej, analytickej a organickej chémie až do neskorých popoludňajších hodín.  Druhý deň riešili teoretické úlohy z anorganickej, fyzikálnej, organickej chémie a biochémie.

Filip podal výborný výkon, lebo úlohy v tejto kategórii výrazne prekračujú rámec stredoškolského učiva (preto ten malý počet študentov, ktorí sa prebojovali do krajského kola)  a obsadil úžasné druhé miesto.

Filip Stranovský (septima) – 2. miesto

Filipovi srdečne gratulujeme ku krásnemu výsledku, ďakujeme za čas strávený prípravou na súťaž a ochotu reprezentovať našu školu a držíme palce, aby sa mu aj v celoštátnom kole podarilo získať status úspešného riešiteľa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Filip Stranovský KK CHO kat.A.

• Výsledky školského kola biologickej olympiády kat. C.

30. 1. 2023

Školské kolo biologickej olympiády kat. C. sa tento rok konalo online formou.

Zúčastnilo sa ho 9 žiakov tercie a kvarty. Všetci zúčastnení žiaci sa stali úspešnými riešiteľmi!

Žiaci riešili úlohy, pri ktorých využili svoje vedomosti z hodín biológie, z návštev biologického krúžku, ale aj úlohy na čítanie s porozumením, čítanie z tabuliek a grafov.

Víťazmi školského kola sa stali:

1. Lenka Dúdiková (kvarta)
            2. Marko Brandis (tercia)
            3. Barbora Kalinaiová (tercia)

Ďalší úspešní riešitelia: Matej Kalas, Oskar Slahučka (tercia), Andrea Póšová, Marek Šimulčik (kvarta), Miroslava Fitzianová (kvarta), Vincent Ištok (tercia).

Ďakujeme našim žiakom, že sa zapojili do mimoškolskej aktivity. LenkaMarko postupujú do okresného kola.  Držíme palce, aby sa im aj v ďalších kolách podarilo získať status úspešného riešiteľa a krásne reprezentovať našu školu.

• Úspech našich žiakov v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

28. 1. 2023

Dňa 19. januára sa konalo okresné kolo postupovej olympiády v anglickom jazyku. Po dvojročnej pauze si v Galante  prezenčnou formou  zmerali svoje jazykové zručnosti žiaci základných a stredných  škôl ako aj žiaci osemročných gymnázií. Dočkali sme sa  výsledkových listín a môžeme blahoželať našim žiakom k takýmto výsledkom:

Barbora Zgurišová z prímy sa umiestnila v konkurencii 23 súťažiacich na 2.mieste, Teresa Trento z kvarty si spomedzi 22 žiakov vybojovala  4.miesto, Ivana Kilianová z 1.A  získala 3.miesto  a Andrej Mikuš zo septimy 2.miesto.

Všetkým menovaným blahoželáme a želáme veľa úspechov v štúdiu.

Bohdana Renáčová

• Opäť úspešné Gymnázium Vojtecha Mihálika

27. 1. 2023

V januári 2023 zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) nové rebríčky základných a stredných škôl SR. Rebríčky škôl nehodnotia kvalitu školy, ale informujú verejnosť o výsledkoch žiakov vo vybraných oblastiach: maturita, pridaná hodnota z predmetu slovenský jazyk a literatúra (t. j. aké vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom), nezamestnanosť absolventov, prijímanie na vysoké školy v SR, mimoriadne výsledky žiakov (úspechy v celoštátnych a medzinárodných kolách súťaží) a výsledky inšpekcie.

INEKO zverejňuje rebríčky škôl od školského roku 2011/2012. Hodnotenie škôl v danom školskom roku odráža dosiahnuté výsledky žiakov vždy za predchádzajúce 4 roky. Je to teda hodnotenie za dlhší časový úsek, než je uvedené v príslušnom rebríčku. Naša škola, Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď, bola každoročne vyhodnotená medzi šiestimi najlepšími gymnáziami v kraji. Tento rok sme obsadili 4. miesto s celkovým hodnotením „škola s výbornými výsledkami žiakov“. Teší nás, že naši žiaci dlhodobo dosahujú výsledky porovnateľné s výsledkami žiakov z najväčších gymnázií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK.

Ďakujem všetkým študentom aj pedagógom, ktorí sa podieľali na dosiahnutí výborného hodnotenia školy.

RNDr. Viera Tkáčová

• Kyvadlo - vedecká hračka

4. 1. 2023

V dňoch od 13.12. do 16.12. 2022 bola na našej škole inštalovaná interaktívna výstava
            Kyvadlo – vedecká hračka, ktorú pripravilo banskobystrické občianske združenie Vedecká hračka. Autorkou výstavy bola Beata Puobišová, predsedníčka o.z. Vedecká hračka.

Výstavu tvorili vedecké hračky, teda dobré kvalitné hračky, ktorými možno pri hre priblížiť najmä fyzikálne zákonitosti a technické fenomény. Základom boli kyvadlá: Newtonovo, Galileovo, Maxwelovo, Rothovo, magnetické, chaotické a spriahnuté.

Výstavu navštívili študenti všetkých ročníkov v rámci hodín fyziky. Pri hre s vystavenými vedeckými hračkami si uvedomili alebo upevnili poznatky súvisiace s kmitmi, kyvmi, frekvenciou, vlnením.

RNDr. Kvetoslava Herzogová

Do fotogalérie bol pridaný nový album Kyvadlo - vedecká hračka.